Az elmúlt évtizedekben drasztikusan megváltozott az ideális női testről alkotott véleményünk. Néhány emberöltő alatt is eljutottunk a teltkarcsútól a csontsoványig és vissza. Milyen változások mentek akkor végbe 3000 év alatt?
A buzzfeed.com valódi nők felvonultatásával összeállított egy válogatást az elmúlt évezredek nőideáljaiból. A videóból kiderül többek között, hogy milyen volt az ideálisnak tartott női alak az ősi Egyiptomban, a Han dinasztia korában, az 1920-as években vagy napjainkban. Bemutatják azt is például, hogy milyen volt az adott korban a tökéletes arc, bőr, a mell-, derék-, vagy csípőbőség.
Az ókor
Az ókori Egyiptomban a szabad nők élete nem volt túlságosan megkötve. Elfogadott volt a házasság előtti szexuális élet, az önállóság, a férjtől elkülönített tulajdonjog, akár el is válhattak. Fontos volt a hosszú befonva hordott haj, a szem kifestése.
Az ideális testalkatú egyiptomi nő karcsú volt, vékony derekú és vállú.
A reneszánsz
Az olasz reneszánsz időszakában a társadalom sokkal jobban szabályozta a nők életét, mint például a szabadabb ókorban. A nőknek magát az erényt kellett megtestesíteniük, és életük legfőbb céljának a férjük támogatását tekintették.
Az ideális testalkatú nő a reneszánsz korában telt volt, kerek csípővel, nagy mellekkel.
Az 1920-as évek
Ezekben az években kaptak újra igazi szabadságot a nők. Az I. világháború utáni időkben megtartották önállóságukat, szabadon élvezték az életet, például a táncot. A Charleston táncstílushoz köthető a kor ideális nőalakja is.
Az ideális testalkatú nő az 1920-as években vékony, fiús alkatú volt. Az androgün megjelenés volt az ideális, egyenes csípővel, lapos mellekkel.
2000-es évektől napjainkig
A női testideál talán napjainkban a legnehezebben elérhető, “kivitelezhető”. Míg korábban a testi adottságok arányosságán volt a hangsúly, most a posztmodern szépség az ideál.
Az ideális testalkatú nő napjainkban, sovány, de kerek fenekű, nagy mellű, valamint lapos hasú.
A tökéletes női testalkat ideálja tehát nem csak attól függ, hogy milyen országban élünk, hanem attól is, hogy a véleményvezérek mit gondolnak annak, vagy attól, hogy melyik évtizedben, évezredben gondolkodunk.
Forrás: hazipatika.com